Wyniki egzaminów gimnazjalnych

Język polski

Rok Okregowa Komisja Egzaminacyjna Gimnazjum nr 29
2012 61,0% 80,2%
2013 62,0% 79,6%
2014 68,0% 80,5%
2015 63,0% 77,0%
2016 69,0% 81,6%
2017 % 85,1%

Historia i wiedza o społeczeństwie

Rok Okregowa Komisja Egzaminacyjna Gimnazjum nr 29
2012 65,1% 77,4%
2013 58,0% 71,4%
2014 59,0% 76,3%
2015 64,0% 77,8%
2016 56,0% 73,2%
2017 % 79,9%

Matematyka

Rok Okregowa Komisja Egzaminacyjna Gimnazjum nr 29
2012 48,0% 67,2%
2013 48,0% 73,0%
2014 48,0% 73,0%
2015 48,0% 70,4%
2016 49,0% 72,0%
2017 % 77,0%

Przedmioty przyrodnicze

Rok Okregowa Komisja Egzaminacyjna Gimnazjum nr 29
2012 50,3% 66,0%
2013 59,0% 77,0%
2014 53,0% 71,0%
2015 50,0% 69,9%
2016 51,0% 70,2%
2017 % 75,7%

Język angielski

Rok Poziom Okregowa Komisja Egzaminacyjna Gimnazjum nr 29
2012 Podstawowy 63,2% 82,1%
Rozszerzony 46,3% 69,9%
2013 Podstawowy 63,0% 86,5%
Rozszerzony 44,0% 71,7%
2014 Podstawowy 66,0% 91,9%
Rozszerzony 45,0% 81,1%
2015 Podstawowy 66,0% 85,3%
Rozszerzony 47,0% 74,6%
2016 Podstawowy brak danych 84,2%
Rozszerzony brak danych 71,2%
2017 Podstawowy % 90,6%
Rozszerzony % 80,4%

Wysokie miejsca w rankingu szkół

Absolwenci Gimnazjum nr 29, od roku 2007, nieprzerwanie uzyskują najwyższe średnie punktów w naborze elektronicznym do szkół ponadgimnazjalnych wśród gimnazjów publicznych w województwie łódzkim. Poniżej prezentujemy wybrane slajdy z „Analizy wyników naboru elektronicznego do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2011/2012” oraz „Analizy wyników naboru elektronicznego do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2013/2014” opracowanych przez st. wiz. J. Owsiańskiego WWE Kuratorium Oświaty w Łodzi.

2013/2014

2011/2012

Osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017

Konkursy ogólnopolskie

  • W Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny bardzo dobry wynik uzyskali następujący uczniowie:

    • Kamil Bednarek klasa 3a

    • Wiktor Miazek klasa 2b

    • Dariusz Mielczarek klasa 2b

    • Jakub Widera klasa 2a

    • Jakub Pawlak klasa 3b

    • Wiktoria Doreń klasa 1a

    • Małgorzata Dulikowska klasa 1a

    • Kinga Krysztofiak klasa 1a

    wynik dobry uzyskali uczniowie:

    • Justyna Pokora klasa 3c

    • Julia Duśko klasa 1a

    • Dominika Czernik klasa 1c

  • W Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym GALILEO tytyły laureata uzyskali:

    • Małgorzata Dulikowska klasa 1a

    • Jakub Widera klasa 2a

    • Szymon Pawlonka klasa 3c

    • Krzysztof Koleśnikowski 3a

    wyróżnienia w tym konklursie zdobyli:

    • Jan Rubacha klasa 3a

    • Marceli Polubiec klasa 2a

    • Jakub Kotynia klasa 2a

    • Michał Ruta klasa 1a

  • W Ogólnopolskim Konkursie LOGICZNEGO MYŚLENIA tytuł laureata zdobyli:

    • Agata Granosik klasa 3b

    • Wiktor Miazek klasa 2b

  • W Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny bardzo dobry wynik uzyskali:

    • Małgorzata Dulikowska klasa 1a

    • Dariusz Mielczarek klasa 2b

    wyróżnienia otrzymujali:

    • Wiktoria Doreń klasa 1a

    • Kinga Krysztofiak klasa 1a

    • Wiktor Miazek klasa 2b

    • Białek Szymon klasa 2c

    • Jakub Widera klasa 2a

    • Aleksandra Czerczak klasa 3a

    • Kamil Bednarek klasa 3a

Konkursy wojewódzkie

  • Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Jezyka Polskiego została:

    • Joanna Jóźwik klasa 3b
  • Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki został:

    • Piotr Juszczyk klasa 3b
  • Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii została:

    • Julia Gruszczyńska klasa 3c
  • Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii została:

    • Julia Kulesza klasa 3c
  • Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii został:

    • Mateusz Osiński klasa 3c
  • Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki został:

    • Piotr Juszczyk klasa 3b
  • Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii został:

    • Dominik Fałek klasa 2c
  • Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie została:

    • Julia Gruszczyńska klasa 3c
  • Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Plastyki została:

    • Aleksandra Czerczak klasa 3a
  • Laureatką (I miejsce) Wojewódzkiego Tematycznego Konkursu Geograficzno - Turystycznego „Przez lądy, morza i oceany…- Kraje Półwyspu Iberyjskiego i województwo łódzkie” została:

    • Julia Gruszczyńska klasa 3c
  • Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii został:

    • Piotr Juszczyk klasa 3b
  • Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Plastyki została:

    • Zofia Nijakowska klasa 3c
  • Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Plastyki została:

    • Lena Pawlik klasa 2a
  • Do wojewódzkiego etapu XXI Interdyscyplinarnego Konkursu Ekologiczno-Regionalnego dla uczniów gimnazjów województwa łódzkiego zakwalifikowali się uczniowie:

    • Hanna Sawicka klasa 3b

    • Zofia Sikorska klasa 3c

    • Julia Szczurkowska klasa 3b

    • Piotr Ostrowski klasa 3b

  • Nominację do prestiżowego projektu Politechniki Łódzkiej i Ambasady Francji w Polsce pn. Francuska Akademia Młodego Inżyniera otrzymali:

    • Anna Dzikowska klasa 2b

    • Zuzanna Kolbus klasa 2a

    • Maria Koza klasa 2c

    • Wiktor Wagner klasa 2b

  • W archidjecezjalnym konkursie wiedzy religijnej pt."Słuchać Pana" I miejsce zajął:

    • Dominik Fałek klasa 2c

Sukcesy artystyczne

  • W konkursie fotograficznym Nakręceni na Fotografię organizowanym przez Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne i Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi II zdobyła:

    • Zofia Zylak klasa 3b
  • W Ogólnołódzkim konkursie fotograficzno-plastycznym "Patrząc na świat oczyma św. Franciszka"

    I miejsce zajęła

    • Agata Granosik klasa 3b

    III miejsce

    • Milena Rogaczewska klasa 2a
  • W finale XII Konkursu Gastronomia Francji wyróżnienie zdobyła

    • Kornelia Jasiuk klasa 3a
  • Wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Francukiej Plein Chant uzyskała:

    • Gabriela Kasińska klasa 2b
  • Wyróżnienia za udział w dziecięcym konkursie komiksowym - Mój lokalny bohater, na 27 Międzynarodowym Konkursie Gier i Komiksów zdobyły:

    • Martyna Gola klasa 1b

    • Julia Sosnowska klasa 1b

Sukcesy sportowe

  • Na Halowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego młodzików do lat 14 w tenisie ziemnym tytuł wicemistrza zdobył:

    • Lech Gontar klasa 1c
  • Na Halowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego młodzików do lat 14 w tenisie ziemnym tytuł mistrza w grze podwójnej zdobył:

    • Lech Gontar klasa 1c

Sukcesy w konkursach szkolnych

  • W X Konkursie na najlepszego chemika z gimnazjum najlepsze wyniki uzyskali:

    klasy I

    • I miejsce Dominika Czernik klasa 1c

    • II miejsce Julia Sosnowska klasa 1b

    • III miejsce Julia Borowska klasa 1c

klasy II

  • I miejsce Michał Rózga klasa 2a

klasy III

  • I miejsce Mateusz Osiński klasa 3c

  • II miejsce Julia Kulesza klasa 3c

  • III miejsce Szymon Pawlonka klasa 3c

  • Tytuł Mistrza Ortografii Gimnazjum nr 29 w Łodzi zdobyli:

    • Mateusz Osiński z klasy 3c

    • Kacper Jóźwiak z klasy 3a

    • Zuzanna Kolbus z klasy 2a

    Drugie miejsce zajęła:

    • Milena Rogaczewska z klasy 2a

    Trzecie miejsce zajęli:

    • Mateusz Stasiak z klasy 3b

    • Cecylia Maślakiewicz z klasy 1b

  • IV Konkurs ciekawych eksperymentów z chemii i fizyki

    Chemia

    • I miejsce Mateusz Osiński, Szymon Pawlonka klasa 3c - Wulkan, Kameleon, Błękitna substancja

    • II miejsce

    Miriam Al-Yasiry, Jasmin Al-Yasiry klasa 1c, Antonina Tarnowiecka klasa 1a - Jak przemienić herbatę w coca- colę?
    oraz
    Amelia Kiełbasińska, Dominika Czernik klasa 1c - zegar jodowy

    • III miejsce Zosia Sikorka klasa 3c - Reakcja manganianu (VII) potasu z kwasem siarkowym (VI), burza w probówce.

      Fizyka

    • I miejsce Amelia Kiełbasińska, Dominika Czernik klasa 1c - Ciecz ferrytowa

    • II miejsce Szymon Pawlonka klasa 3c - Płonąca huśtawka, Domowy termometr

    • III miejsce Oliwia Dąbrowska klasa 3c - Elektroliza roztworu chlorku sodu

  • W Konkursie na najlepszego anglistę klas pierwszych zwycięzcami zostali

    • I miejsce Małgorzata Dulikowska klasa 1a

    • II miejsce Jakub Nenczak klasa 1a

    • III miejsce Cecylia Maślakiewicz klasa 1b

  • Wyniki II Szkolnego Konkursu Dendrologicznego:

    • I miejsce (100% poprawności) - Jan Rubacha klasa 3a

    • II miejsce (81% poprawności) - Mateusz Osiński oraz Jakub Stachowiak klasa 3c

Osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016

Konkursy ogólnopolskie

  • Konkurs matematyczny MAT:

    kategoria klas pierwszych

    • I miejsce w województwie:

    • Wiktor Miazek klasa 1b

    • II miejsce w województwie

    • Milena Rogaczewska klasa 1a

    • III miejsce w województwie

    • Jakub Widera klasa 1a

    kategoria klas drugich i trzecich

    • II miejsce w województwie

    • Kamil Bednarek klasa 2a

  • W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym - KANGUR wielu uczniów naszej szkoły zanotowało świetny wynik. Największy sukces osiągnęli:

    • Piotr Wojczyk, klasa 3c - wynik bardzo dobry

    • Anna Dzikowska, klasa 1b - wyróżnienie

    • Wiktor Miazek, klasa 1b - wyróżnienie

    • Wiktoria Wojnarowska, klasa 1a - wyróżnienie

    • Jakub Widera, klasa 1a - wyróżnienie

    • Milena Rogaczewska, klasa 1a - wyróżnienie

    • Dariusz Mielczarek, klasa 1b - wyróżnienie

    • Norbert Nowak, klasa 1a - wyróżnienie

    • Szymon Białek, klasa 1c - wyróżnienie

    • Mateusz Stasiak, klasa 2b - wyróżnienie

    • Justyna Pokora, klasa 2c - wyróżnienie

    • Kamil Bednarek, klasa 2a - wyróżnienie

  • W Ogólnopolskim Konkursie z chemii Alchemik, najlepsze wyniki uzyskali:

    • Mateusz Osiński klasa 2c - zwycięzca

    • Kamila Kwiatkowska klasa 3c - wyróżnienie

    • Dominika Widera klasa 3c - wyróżnienie

    • Julia Kulesza klasa 2c - wyróżnienie

    • Zofia Sikorska klasa 2c - wyróżnienie

Konkursy wojewódzkie

  • Laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego zostały:

    • Agnieszka Pikała klasa 3a

    • Katarzyna Stefańska klasa 3b

  • Laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Sztuce - sekcja plastyki zostały:

    • Justyna Golińska klasa 3c

    • Kamila Kwiatkowska klasa 3c

    • Julia Latko klasa 3c

    • Estera Lipman klasa 3c

    • Anna Szymańska klasa 3b

  • Laureatką Wojewódzkiego Tematycznego Konkursu Geograficzno - Turystycznego „Przez lądy, morza i oceany…- Kraje skandynawskie i województwo łódzkie” została:

    • Julia Gruszczyńska klasa 2c
  • Laureatem konkursu fizycznego dla gimnazjów "Fascynująca Fizyka" organizowanym przez Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej został:

    • Piotr Juszczyk klasa 2b
  • Finalistami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii zostali:

    • Piotr Juszczyk klasa 2b

    • Mateusz Osiński klasa 2c

  • Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii została:

    • Joanna Stawicka klasa 3c
  • Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii została:

    • Barbara Sawicka klasa 3c
  • Finalistami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie zostali:

    • Julia Gruszczyńska klasa 2c

    • Aleksandra Kołodziejczyk klasa 3a

    • Julia Słabiak klasa 3b

    • Joanna Stawicka klasa 3c

    • Dominika Widera klasa 3c

    • Piotr Wojczyk klasa 3c

  • Wyróżnienie w konkursie matematycznym "Matematyka moja pasja" zdobył:

    • Piotr Wojczyk klasa 3c

Sukcesy artystyczne

  • W organizowanym przez Stowarzyszenie Twórców Contur i Dom Literatury w Łodzi konkursie na komiks pt. Bałuckie tajemnice nasze uczennice:
    • Julia Rochmińska zdobyła Grand Prix,
    • Maja Twardowska zdobyła wyróżnienie.
  • W konkursie na plakat o tematyce prozdrowotnej "Bieganie czujesz-zdrowie zyskujesz" I miejsce zajęła:

    • Kamila Bartos klasa 3a

    wyróżnienia zdobyły:

    • Maria Frąckiewicz klasa 3a
    • Sandra Kozłowska klasa 1a
    • Lena Pawlik klasa 1a

Sukcesy sportowe

Sukcesy w konkursach szkolnych

  • I miejsce w konkursie matematyczno-szachowym "Dwie królowe" zdobyła drużyna w składzie:

    • Paweł Edyko klasa 3a
    • Jakub Gładysz klasa 3c
    • Piotr Wojczyk klasa 3c
  • W konkursie ortograficznym "Mistrz ortografii" najlepsze wyniki uzyskały:

    • I miejsce, 91% - Zuzanna Kolbus, Maja Jankowska, Barbara Podstawczyńska

    • II miejsce, 89% - Agata Granosik

    • III miejsce, 88% - Katarzyna Stefańska, Zuzanna Bartosik, Agata Pelska, Natalia Szubka

  • W X konkursie chemicznym na najleszego chemika w klasach 1, 2 i 3, najlepsze wyniki uzyskali:

    klasy pierwsze

    1. Maria Koza klasa 1c - 81%

    klasy drugie

    1. Mateusz Osiński klasa 2c - 95%
    2. Julia Kulesza klasa 2c - 93%
    3. Szymon Pawlonka klasa 2c - 89%

    klasy trzecie

    1. Dominika Widera klasa 3c - 64%
    2. Stanisław Kalinowski klasa 3a
    3. Agata Pelska klasa 3a
  • W III konkursie ciekawych eksperymentów z chemii i fizyki najlepsi byli: Chemia:

    1. Mateusz Osiński
    2. Wiktor Kornata
    3. Zofia Sikorska, Kamila Zatylna

    Fizyka

    1. Daniel Kolankiewicz, Stanisław Kalinowski
    2. Anna Garbacz, Wiktor Krzeszewski
    3. Szymon Pawlonka
    4. Bartłomiej Dylak, Weronika Więclewska
  • Zwyciężczyniami konkursu z języka angielskiego dla klas pierwszych zostały:
    1. Zuzanna Kolbuszewska z klasy 1b - 85%
    2. Lena Pawlik z klasy 1a - 82%
    3. Milena Rogaczewska z klasy 1a - 80%

Osiągnięcia w roku szkolnym 2014/2015

Konkursy ogólnopolskie

  • W Ogólnopolskim Konkursie "Alfik Matematyczny" najwyższy wynik uzyskał:

    • Piotr Wojczyk klasa 2c
  • W Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "Pingwin 2014" z fizyki "KANGUR" wyróżnienie za zdobycie 10 miejsca uzyskał:

    • Jakub Benkes klasa 2b
  • W konkursie KANGUR MATEMATYCZNY wynik bardzo dobry, z największa w szkole ilością punktów uzyskał:

    • Kamil Bednarek klasa 1a

      Wyróżnienia uzyskali:

    • Piotr Juszczyk klasa 1b
    • Paweł Edyko klasa 2a
    • Piotr Wojczyk klasa 2c

Konkursy wojewódzkie

  • Laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Sztuce - sekcja plastyki, zostały:

    • Julia Jacukowicz klasa 3b
    • Natalia Lambert klasa 3c
  • Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Rosyjskiego został:

    • Mikhail Ionov klasa 3a
  • Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego został:

    • Wojciech Czernik klasa 3a
  • Finalistką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Francuskiego została:

    • Katarzyna Stefańska klasa 2b
  • Finalistą Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki został:

    • Wojciech Czernik klasa 3a
  • Finalistą Wojewódzkiego Konkursu z Wiedzy o Społeczeństwie został:

    • Kacper Gabryjańczyk klasa 3c
  • Finalistką Wojewódzkiego Konkursu z Wiedzy o Sztuce - sekcja plastyki została:

    • Kamila Kwiatkowska klasa 2c
  • Finalistą Wojewódzkiego Tematycznego Konkursu Geograficzno - Turystycznego „Przez lądy, morza i oceany…- Polska i województwo łódzkie” został:

    • Jakub Wasiak klasa 3b
  • Finalistą XIX Interdyscyplinarnego Konkursu Ekologiczno - Regionalnego Województwa Łódzkiego dla uczniów gimnazjów został:

    • Szymon Pawlonka klasa 1c
  • II miejsce w konkursie Wiedzy o Krajach Frankofońskich zdobyła:

    • Julia Gruszczyńska klasa 1c
  • Laureatami konkursu "First Step To Success", który obejmował wiedzę z zakresu czterech przedmiotów: matematyki, fizyki, chemii i języka angielskiego zostali uczniowie klasy 3a:

    • Daria Walczak
    • Kacper Dworak
    • Wojtek Czernik
    • Łukasz Wołodkiewicz
    • Paweł Bucki

Sukcesy artystyczne

  • Wyróżnienie w IX Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Karola Wojtyły

  • XIII Festiwal Piosenki Francuskiej wygrała Agata Golemba wspierana przez Jakuba Benkesa. Duet uzyskał również wyróżnienie od gościa specjalnego Festiwalu - belgijskiej grupy Dalton Telegramme.

  • W konkursie plastycznym "Smaki Francji" - 4 uczennice naszej szkoły otrzymały wyróżnienie:

    • Zuzanna Marcinkowska
    • Estera Lipman
    • Marta Andrzejczak
    • Julia Rochmińska

Sukcesy sportowe

  • IV miejsce w Mistrzostwach Łodzi w piłce ręcznej dziewcząt szkół gimnazjalnych

  • Na Halowych Mistrzostwach Wojwewództwa Łódzkiego w Tenisie do lat 16 uczniowie klasy 3a odnieśli nastepujące sukcesy:

    • Daria Walczak została Mistrzynią Województwa Łódzkiego w debla i Wicemistrzynią w singla.
    • Kacper Dworak został Mistrzem Województwa Łódzkiego w singla.
  • W XIII Biegu ulicą Piotrkowską 7 miejsce wśród dziewcząt zajęłą:

    • Małgorzata Furmanek klasa 3a

      10 miejsce w kategorii chłopców zajął:

    • Jakub Benkes klasa 2b

Sukcesy w konkursach szkolnych

  • Wyniki II Konkursu Ciekawych Eksperymentów z chemii i fizyki.

    Chemia

    • I miejsce - Szymon Pawlonka klasa 1c

    • II miejsce - Zofia Sikorska klasa 1c

    • III miejsce - Ada Bilska, Martyna Borczyk, Karolina Wieteska klasa 3c

    Fizyka

    • I miejsce - Ada Bilska, Martyna Borczyk, Karolina Wieteska klasa 3c

    • II miejsce - Krzysztof Adamkiewicz klasa 3a

    • III miejsce - Małgorzata Mroziak, Julia Tobijańska klasa 1b

Wyniki konkursu matematycznego dla uczniów klas pierwszych. Wyniki drużynowe:

  • I miejsce - Piotr Juszczyk, Jakub Pawlak i Mateusz Stasiak z klasy 1b,

  • II miejsce - Joanna Jóźwik, Agata Granosik i Zofia Zylak z klasy 1b,

  • III miejsce - Julia Kulesza, Justyna Pokora i Aleksandra Łukawska z klasy 1c.

Wyniki w turnieju indywidualnym:

  • I miejsce - Julia Maciaszczyk z klasy 1b,

  • II miejsce - Szymon Pawlonka z klasy 1c,

  • III miejsce - Piotr Juszczyk z klasy 1b.

GRATULUJEMY wspaniałych wyników i wiedzy matematycznej!

Wyniki konkursu na najlepszego chemika:

Klasa 1

  • I miejsce - Mateusz Osiński - 1c - 91%

  • II miejsce - Szymon Pawlonka - 1c - 83%

  • III miejsce - Zosia Sikorska - 1c - 47%

    Klasa 2

  • I miejsce - Kamila Kwiatkowska - 2c - 71%

  • II miejsce - Agata Pelska -62%

    Klasa 3

  • I miejsce - Kacper Kolasa - 3c - 96%

  • II miejsce - Karolina Czerczak - 3c - 91%

  • III miejsce - Karolina Wieteska 3c - 80% i Martyna Borczyk 3c - 80%

Osiągnięcia w roku szkolnym 2013/2014

Konkursy ogólnopolskie

W Ogólnopolskim Konkursie Matemarycznym "KANGUR" wyróżnienia zdobyli:

  • w kategorii 1J

    • Weronika Fortuniak klasa 3b
  • w kategorii 1K

    • Jakub Gładysz klasa 1c

    • Milena Wojcieszak klasa 1b

    • Piotr Wojczyk klasa 1c

Konkursy wojewódzkie

  • Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego została:

    • Katarzyna Nordyńska klasa 3b
  • Laureatami Wojewódzkiego Konkursu z Wiedzy o Sztuce - sekcja plastyki - zostali:

    • Aleksandra Subdys klasa 3c
    • Mikołaj Weiss klasa 3c
  • Laureatkami Wojewódzkiego Konkursu z Wiedzy o Sztuce - sekcja muzyki - zostały:

    • Justyna Kuszewska klasa 3c
    • Krystyna Paszkowska klasa 3c
  • Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie został:

    • Michał Garbacz klasa 3b
  • Laureatami Wojewódzkiego Konkursu z Języka Rosyjskiego zostali:

    • Roman Brichkovskiy klasa 3b
    • Mikhail Ionov klasa 2a
  • Finalistą Wojewódzkiego Konkursu z Historii został:

    • Mikołaj Weiss klasa 3c
  • Zwycięzcą VII edycji Konkursu Informatycznego INFO-TECH został:

    • Piotr Zduniak klasa 3a

Sukcesy chóru

  • II miejsce chóru Gimnazjum nr 29 na V Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek

Sukcesy sportowe

  • III miejsce na festiwalu tańca dzieci i młodzieży "Złote baletki", w zawodach ogólnopolskich, w kategorii jazz modern - duety zdobyły

    • Natalia Wachowiec klasa 3c
    • Natalia Bobrowska klasa 3c
  • II miejsce w VII Drużynowych Mistrzostwach Łodzi Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach

    Osiągnięcia w roku szkolnym 2012/2013

Konkursy ogólnopolskie

Konkurs ALFIK MATEMATYCZNY w roku szkolnym 2012/2013

Najlepszy wynik w szkole uzyskał:

  • Michał Rdzany klasa 3b 88,33% punktów (2 m-ce w województwie, 33 w kraju)

Bardzo dobre wyniki uzyskali:

  • Wojciech Mosieński klasa 3c 80% punktów (4 m-ce w województwie, 93 w kraju)
  • Daria Walczak klasa 1a 81,33% punktów (12 m-ce w województwie, 310 w kraju)

Dobre wyniki uzyskali:

  • Klasy trzecie:
    • Michał Rytych klasa 3c 70,83% punktów (14 m-ce w województwie)
  • Klasy drugie:
    • Paweł Walenia klasa 2a 73,17% punktów (6 m-ce w województwie)
    • Bartosz Krystyniak klasa 2b 69,17% punktów (11 m-ce w województwie)
    • Anna Juszczyk klasa 2b 69% punktów (13 m-ce w województwie)
    • Weronika Fortuniak klasa 2b 67,5% punktów (16 m-ce w województwie)

Konkursy wojewódzkie

  • Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego został:

    • Kacper Kolęda klasa 3b
  • Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Informatyki został:

    • Piotr Zduniak klasa 2a
  • Laureatami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Sztuce - sekcja plastyki zostali:

    • Adrianna Arabska klasa 3c
    • Justyna Borowska klasa 3b
    • Żaklina Gapińska klasa 3c
    • Kacper Kolęda klasa 3b
    • Julia Yousif klasa 3b
  • Laureatem konkursu "Matematyka - moja pasja" organizowanym przez Uniwersytet Łódzki - Wydział Matematyki i Liceum Uniwersytetu Łódzkiego został

    • Michał Rdzany klasa 3b
  • Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie został:

    • Miłosz Gapsa klasa 3c
  • Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki został:

    • Wojciech Mosieński klasa 3c
  • Finalistami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii zostali:

    • Rafał Najder klasa 3b
    • Michał Kuśmidrowicz klasa 3a
  • Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego została:

    • Izabela Kruczek klasa 3a
  • Finalistami konkursu "Matematyka - moja pasja" zostali:

    • Anna Juszczyk klasa 2b
    • Wojciech Mosieński klasa 3c

Konkursy międzyszkolne

  • W konkurs recytatorskim poezji Karola Wojtyły, Wacha Klaudia (klasa 2a) otrzymała wyróżnienie za interpretację wiersza pt. "Uwielbiam Cię".

Konkursy wewnątrzszkolne

  • W konkursie matematycznym dla uczniów klas drugich "Procenty w szkole i w życiu" najlepsze wyniki uzyskali:

    • Anna Juszczak 23 pkt - 92% klasa 2b
    • Michał Garbacz 22 pkt - 88% klasa 2b
    • Piotr Zduniak 21 pkt - 84% klasa 2a
    • Agnieszka Sarzyńska 20 pkt - 80% klasa 2b
    • Weronika Fortuniak 20 pkt - 80% klasa 2b
  • W konkursie na kartkę bożonarodzeniową dla uczniów klas pierwszych najlepsze wyniki uzyskali:

    • I miejsce - Julia Ryznar klasa 1b
    • II miejsce - Natalia Lambert klasa 1c
    • III miejsce - Jakub Wasiak klasa 1b
    • wyróżnienie - Tomasz Stajuda klasa 1b
    • wyróżnienie - Wiktoria Kamińska klasa 1a
    • wyróżnienie - Martyna Jankowska klasa 1b

Konkursy artystyczne i sportowe

  • W konkursie na komiks pt. "Wyprawa po zdrową energię", który odbył się przy Międzynarodowym Festiwalu Komiksów w Łodzi, nasi uczniwie zostali nagrodzeni i wyróżnieni.

    • Dominika Olaszek klasa 1c - wyróżnienie
    • Weronika Fortuniak klasa 2b - wyróżnienie
    • Remigiusz Malesa klasa 3b - nagroda
    • Justyna Borowska klasa 3b - Grand Prix
    • Żaklina Gapińska klasa 3c - Grand Prix
  • I miejsce w turnieju siatkówki dziewcząt o puchar dyrektora SP 70 w Łodzi zdobyła reprezentacja naszego gimnazjum.

  • Zawodnicy UKS Orientuś Łódź chodzący do naszej szkoły osiągnęli następujące sukcesy:

    • Przemysław Zuchmański klasa 2b
      • 6 miejsce - Puchar Najmłodszych (Mistrzostwa Polski Młodzików) - bieg klasyczny
      • 5 miejsce - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - bieg klasyczny
    • Małgorzata Kordala klasa 3c
      • 2 miejsce - Puchar Ślęży 2012

Osiągnięcia w roku szkolnym 2011/2012

Konkursy ogólnopolskie

  • W konkursie matematycznym "Alfik" najlepsze wyniki uzyskali uczniowie:
    • Michał Rdzany klasa 2b - I miejsce w województwie (17 w kraju)
    • Przemysław Zuchmański klasa 1b - V miejsce w województwie (159 w kraju)
    • Wojciech Mosieński klasa 2c - VI miejsce w województwie (257 w kraju)
    • Michał Garbacz klasa 1b - VIII miejsce w województwie (323 w kraju)
    • Bartosz Krystyniak klasa 1b - IX miejsce w województwie (325 w kraju)

Konkursy wojewódzkie

  • Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Sztuce (sekcja muzyki) została:

    • Karolina Huzarska klasa 3b
  • Finalistkami wojewódzkiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Sztuce (sekcja plastyki) zostały:

    • Justyna Borowska klasa 2b
    • Katarzyna Szcześniewicz klasa 3b
  • Do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Informatyki awansował:

    • Piotr Zduniak klasa 1a
  • Do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego awansowały:

    • Zuzanna Komorowska klasa 3b
    • Marta Pawłowska klasa 3c
    • Marta Abucewicz klasa 3c
  • Do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii awansowali:

    • Adrian Czapliński klasa 3b
    • Michał Kuśmidrowicz klasa 2a
  • Do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii awansowali:

    • Anna Mucha klasa 3a
    • Patryk Kaźmierczak klasa 3a
    • Jakub Kopeć klasa 3b
    • Piotr Pietrzak klasa 3c
  • Do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii awansował:

    • Tomasz Miszczak klasa 3b
  • Do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Sztuce (sekcja muzyki) awansowali:

    • Karolina Huzarska klasa 3b
    • Hubert Galant klasa 3b
  • Do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Sztuce (sekcja plastyki)awansowały:

    • Justyna Borowska klasa 2b
    • Katarzyna Szcześniewicz klasa 3b

Konkursy międzyszkolne

  • Do ścisłego finału w kategorii eksperyment w ósmej edycji Konkursu "Fizyka da się lubić" uzyskał zespół w składzie:

    • Przemysław Godlewski klasa 3c
    • Natalia Elgalal klasa 3c
    • Mateusz Baranowski klasa 3c
    • Anna Kuświk klasa 3c
  • Wyróżnienie w finale Turnieju Recytatorskiego "Zwierciadło Rzeczywistości 2012. Polska/Europa/Świat" zdobyła:

    • Agnieszka Sarzyńska klasa 1b
  • III miejsce w kategorii PLAKAT podczas XXII Seminarium Uczniowsko-Studenckiego „Problemy Ochrony Środowiska” – Łódź 2012, organizowanego przez Politechnikę Łódzką zajęły:

    • Marta Pawłowska klasa 3c
    • Paulina Kubiak klasa 3c
  • I miejsce w konkursie WIEDZA O LESIE, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 61 i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zajęły:

    • Julia Ławrynowicz klasa 1c
    • Iga Wójcik klasa 1c
    • Marta Dobrodziej klasa 1a
  • I miejsce w zorganizowanym przez Gimnazjum nr 3 konkursie na prezentację multimedialną pod tytułem "Fryderyk Chopin - wielki Polak, wielki Europejczyk" zajęła:

    • Karolina Huzarska klasa 3b

Konkursy wewnątrzszkolne

  • Konkurs na najlepszego anglistę klas I

    • I miejsce ex aequo:
      • Weronika Fortuniak klasa 1b
      • Piotr Zduniak klasa 1a
    • II miejsce
      • Paweł Walenia klasa 1a
  • Konkurs na najlepszego ucznia języka francuskiego klas I.

    • I miejsce
      • Weronika Gałązka klasa 1 a
    • II miejsce
      • Beata Pacholska klasa 1 a
    • Wyróżnienie
      • Edyta Szyma klasa 1 a
  • Konkurs na najlepszego Chemika z klas 3

    • I miejsce
      • Tomasz Miszczak klasa 3b
    • II miejsce
      • Agnieszka Knast klasa 3b
    • III miejsce
      • Mateusz Baranowski klasa 3c
    • IV miejsce
      • Hubert Galant klasa 3b
      • Kinga Dembowska klasa 3b
  • Konkurs "Mistrz języka polskiego" klas pierwszych

    • I miejsce
      • Paweł Walenia klasa 1a
    • II miejsce
      • Julianna Karlikowska klasa 1b
      • Hanna Gregorowicz-Cap klasa 1c
    • III miejsce
      • Edyta Szyma klasa 1a
  • Wewnątrzszkolny konkurs matematyczny dla uczniów klas pierwszych:

    • Potyczki zespołowe:
      • I miejsce – uczennice klasy 1b, z wynikiem 53 punktów:
        • Agnieszka Sarzyńska
        • Weronika Fortuniak
        • Anna Juszczyk
      • II miejsce – uczniowie klasy 1a z wynikiem 44 punktów:
        • Szymon Rutkowski
        • Max Twardowski
        • Paweł Walenia
      • III miejsce – uczniowie klasy 1b, z wynikiem 38 punktów:
        • Przemek Zuchmański
        • Bartosz Krystyniak
        • Michał Garbacz
    • Wyniki indywidualne:
      - I miejsce – 15 punktów – Weronika Fortuniak z klasy 1b
      - II miejsce – 13 punktów – Piotr Zduniak z klasy 1a
      - III miejsce – 12 punktów – Max Twardowski z klasy 1a
      

Konkursy artystyczne i sportowe

  • VII miejsce w KRAJOWYCH MISTRZOSTWACH IDO W SHOW DANCE - Eliminacje Mistrzostw Świata i Europy 2012, Szamotuły 26-27 maja 2012 zajęły:
    • Natalia Bobrowska klasa 1c
    • Natalia Wachowiec klasa 1c
  • W III Festiwalu Kolęd i Pastorałek II miejsce w kategorii chórów zajął Chór naszego gimnazjum pod dyrekcją pana Edwarda Czekaja.
  • Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Kwiaty dla Babci i Dziadka" zorganizowanym przez Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole uzyskała Deborah Godson z klasy 2b
  • II miejsce w sztafetach pływackich dziewcząt na zawodach promujących kulturę fizyczną w roku szk. 2011/2012 organizowanych przez Miejski Szkolny Związek Sportowy.
  • II miejsce w sztafetach pływackich chłopców na zawodach promujących kulturę fizyczną w roku szk. 2011/2012 organizowanych przez Miejski Szkolny Związek Sportowy.
  • Reprezentacja naszego gimnazjum zajęła I miejsce w kategorii zespołowej w Mistrzostwach Szkół Województwa Łódzkiego w biegach na orientację.