Gimnazjum nr 29 w skrócie

• Mała i kameralna szkoła, w sumie 9 klas o profilu ogólnym, po 3 w każdym roczniku.
  • Dwa języki obce:
    • język angielski
    • język francuski
  • Pedagog i psycholog szkolni zawsze pomogą w problemach.
  • Darmowe WiFi o teoretycznej maksymalnej przepustości 1 Gbit/s
  • Podgląd ocen poprzez system kontroli frekwencji i postępów w nauce "Librus"
  • Do wyboru wiele kół zainteresowań:
    • języka polskiego
    • szachowe
    • brydżowe
    • forum biblioteczne
  • Wyróżnia nas rodzinna atmosfera, płynąca z kameralności szkoły. Nikt nie jest anonimowy, wszyscy się znamy. Relacje między nauczycielami i uczniami są partnerskie, wszyscy sobie nawzajem ufamy. Nasza placówka posiada bardzo wysoki poziom nauczania ogólnego. Corocznie wybierane samorządy uczniowskie działają prężnie. Wycieczki klasowe są organizowane przynajmniej dwa razy w roku. W naszej szkole pielęgnowane są tradycje i dbałość o wartości etyczne i przesłania patrona szkoły.
  • Poprzez bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych szkoła zapewnia swoim uczniom możliwość rozwoju wszelkich zainteresowań, także artystycznych i ekspresji twórczej. Uczeń znajdzie więc tu wszystko co posłuży jego rozwojowi, a przede wszystkim odnajdzie tu siebie.