Lekcja biologii

W dniu 10 października 2017 r. pani Anna Gąś z firmy MERCK (prywatnie mama Jacka z klasy 2a) przeprowadziła dwugodzinne zajęcia edukacyjne dla klasy 2 na temat zadań i metod pracy stosowanych w mikrobiologii.
Prowadzone przez panią Annę zajęcia oprócz niezwykle interesującej, działającej na emocje tematyki były doskonale przygotowane pod względem merytorycznym i metodycznym. Zmieniły klasę lekcyjną w profesjonalne laboratorium mikrobiologiczne, umożliwiły uczniom bezpośredni kontakt ze sprzętem laboratoryjnym, samodzielne prowadzenie prac, zwróciły uwagę na olbrzymie znaczenie zasad bhp w pracy mikrobiologa. Niektórym uczniom pomogły w wyborze dalszej kariery edukacyjno-zawodowej, wszystkim poszerzyły horyzonty wiedzy biologicznej.